Nem volt mindenki számára meglepetés a közép- és kelet európai rendszerváltás. Volt, aki képes volt előre jelezni azt, és előre jelezte részleteiben is.

Az azóta eltelt időszak változásai sem voltak meglepőek.

Valamikor sci-fi, azóta valóság…

Tudományos alapon új megállapításokkal, új gondolati megközelítéssel, melynek alapja a Dutkai-féle "Piramis elmélet", mely egyedülálló, új és modellértékű!

A természeti környezet átalakításának emberi strukturális viszonylatait adja. Alapja egy négyzet, amely négy külön-külön is funkciókkal ellátott háromszöggel határolt. Így a korábbi piramis elméletekkel szemben, amelyek egy síkban elhelyezett háromszögek, térben helyezkedik el. Egy ilyen régi piramis elmélet pl. a Maslov-féle szükséglet piramis:

1.) Fiziológiai: biológiai szükségletek, éhség, szomjúság.

2.) Biztonság: lakáshoz jutás, lakhatás, közbiztonság.

3.) Szociális: Családhoz tartozás, csoporthoz tartozás.

4.) Elismerés: mások által történő elismerés, elismerés igénye.

5.) Önmegvalósítás iránti szükséglet.

Ezzel szemben a Dutkai-féle piramis térben helyezkedik el:

Még egy lényeges különbség: mivel a múltból indulunk ki, és a jelen történéseit is figyelembe veszi, így két pont által meghatározott irányvektorokat is tartalmaz - melyeket a piramis működésében megjelenít - és az irányvektorok meghosszabításaként eseményszinten a valószínűsíthető jövőt is tartalmazza.

 

 

Diogenész a nagy görög bölcs, ki a jó bort szerette,
az ókorban élt,
s egy hordóban lakott,
tudta már jól, hogy a változás az örök, s ebben nyugodjatok!

("kétszer ugyanabba a folyóba nem lehet belelépni", mert a folyó vízszintje, partja medermélység, hordalék tömege mindig változik a víz folyásának megfelelően)

Jelen, múlt, jövő szorosan összefüggő fogalmak.
Ahhoz, hogy a jelent megérthessük, és a jövőbe pillanthassunk, "vissza kell térnünk a múltba"

A "térnünk" szó a jelen esetben azt jelenti, hogy egy adott időintervallum vizsgálatánál az összes eseményt figyelembe kell venni.

Adjad meg a múlt igazát, hagyjad hátra magad baját,
új megoldás kell most neked,
a jövőt így megnyerheted.

 

Ha elégedetlen vagy környezeteddel, vagy önmagaddal, csinálj valami mást próbálj valami újat. „segíts magadon az isten is megsegít”

 A piramis működésére vonatkozó lényeges és új tíz-tizenöt elméleti megállapítást tesz. A piramis elmélet keletkezésétől eltelt időszak eseményszinten történő meghatározásának eredményessége 99,9 %.